Edzio listonosz

edzio

Edzio (w tej roli Bohdan Smoleń) – sympatyczny listonosz, który roznosi w kamienicy Kiepskich pocztę, a przy okazji zbiera i przekazuje najnowsze informacje i plotki z osiedla Kosmonautów. Najbardziej znany jest ze swoich rymowanych wierszyków, które potrafi ułożyć na każdą okazję w mgnieniu oka. Prawie zawsze, gdy się pojawia, komentuje w ten charakterystyczny sposób aktualną sytuację lub problemy mieszkańców.
Mimo swojej pogodnej natury nie jest zbyt lubiany przez Ferdka, Paździocha i Boczka. Być może dlatego, że często przynosi rachunki, a także lubi zaglądać do korespondencji przed jej dostarczeniem. W początkowych odcinkach Edzia zawsze wyczekiwał Ferdek, ponieważ miał on przynieść rentę Babce, jednak sprytny listonosz nie dał się nabierać i wolał dostarczyć pieniądze “do rąk własnych seniorki”.
Wygląd fizyczny Edzia nie jest zbyt imponujący. To szczupły, niski mężczyzna, prawie zawsze ubrany w mundur i czapkę listonosza. O jego życiu prywatnym wiadomo tyle, że ma żonę Violettę, ale nie mają potomstwa. Nie wiadomo gdzie mieszka. W ostatnich latach pojawiał się bardzo rzadko i jego najczęściej jedyną kwestią był słynny tekst “Ale jaja!”. Po raz ostatni wystąpił w odcinku Bliżej człowieka.