Jesienią ostatnie spotkanie z „Kiepskimi”

Już wkrótce Telewizja Polsat ruszy z emisją 31. sezonu serialu „Świat według Kiepskich”. Będzie to już ostatnia premierowa odsłona serialu, bowiem w czerwcu stacja podjęła decyzję o zakończeniu serialu, o czym pisaliśmy wcześniej tutaj. Jednocześnie będzie to pierwszy i ostatni sezon bez udziału Dariusza Gnatowskiego, serialowego Boczka, który w nowych odcinkach wyjedzie „w poszukiwaniu ciszy”. Pojawi się za to postać Mariana Paździocha, jednak w innej odsłonie – ponieważ twórcy nagrali przed rozpoczęciem zdjęć głos Ryszarda Kotysa, będzie on występował w nowej serii „z offu”.

W nowych odcinkach będziemy świadkami kolejnych perypetii mieszkańców kamienicy Ćwiartki 3. Bohaterów odwiedzi ekipa telewizyjna, która… wyremontuje ich toaletę! Ponadto Halina postanowi wymienić Ferdka na jego lepszy model. Ten zaś będzie cierpiał z powodu braku telewizora, a innym razem stanie się bohaterem i osobą publiczną. Kiepskich odwiedzi także daleki krewny z Ameryki, który naturalnie wprowadzi sporo zamieszania.

Nie zabraknie gości specjalnych – w nowej transzy pojawią się m.in. Beata Olga Kowalska, Tomasz Sapryk czy raper Vienio. Pojawią się też aktorzy, którzy już niejednokrotnie przewijali się w serialu – m.in. Piotr Gąsowski, Michał Koterski, a także Mariusz Czajka, który powraca do „Kiepskich” po 19 latach nieobecności.

Pożegnalny sezon „Świata według Kiepskich” emitowany będzie już od 31 sierpnia w środy o 21:35. Za reżyserię odpowiada Adek Drabiński, a za scenariusz Karolina Słyk, Adrian Nowakowski, a także Doman Nowakowski i Renata Pałys. W nowej serii wystąpią Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Ryszard Kotys, Renata Pałys, Barbara Mularczyk, Anna Ilczuk, Sławomir Szczęśniak, Andrzej Gałła, Lech Dyblik, Sebastian Stankiewicz, Joanna Kurowska, Andrzej Kłak, Marek Pyś, Henryk Gołębiewski i Hanna Śleszyńska.