Kiepskie wakacje

Rozpoczął się lipiec – chyba najbardziej wakacyjny miesiąc. Każdy albo już wyjechał na upragnione wakacje albo odlicza do nich dni. Przyjrzyjmy się jak wyglądały wakacje mieszkańców kamienicy.

Paździochowie – Paździoch w odcinku “Lato w mieście” wspomina, że każde wakacje spędza tak samo – idzie na pielgrzymkę. Były jednak lata, kiedy razem z Heleną wybrali się w inne miejsca. Jednym z nich był Lądek-Zdrój, skąd wrócili zupełnie odmienieni.

Podobnie było w odcinku “Klątwa Tutenchama”, kiedy to Paździochowie odwiedzili Egipt.
W 1996 roku wybrali się do Bombaju. Wycieczka mogła skończyć się tragicznie, bo Marian chciał zepchnąć swoją żonę ze skały. No chyba takich wakacji nikt sobie nie życzy. 😛

Nieco mniejsze doświadczenia związane z wakacjami miał Boczek. Oczywiście jego pamiętne wybieranie się na wakacje i wyjazd do do Paryża “na Ajfela” pamięta chyba każdy. Ale warte zainteresowania są wakacje Boczka z czasów jego dzieciństwa. Jeździł wówczas na wieś do babci Jasi, gdzie przyglądał się sielskiemu krajobrazowi polskiej wsi.

Wakacje Kiepskich to przede wszystkim wyjazdy na wieś do wujka Władka. Tak było chociażby w odcinku 296 “Zacięta płyta”, gdzie oprócz Haliny i Ferdka gośćmi wujka Władka byli również Paździochowie.

Ale bardziej, niż samymi wyjazdami Ferdek w pewnym momencie zajął się organizowaniem wakacji innym ludziom. Chodzi oczywiście o odcinek “Lato w mieście”, w którym Kiepski założył swoje biuro podróży “Bajka”. W ofercie znalazły się m.in. wakacje w supermarkecie, wakacje na ławce w parku i wakacje w miejskiej toalecie.

Ale najlepsze wakacje miał oczywiście chiński turysta we wspomnianym odcinku “Lato w mieście”. Spędził je z Kiepskimi w ich mieszkaniu. Więc jeśli nie masz jeszcze pomysłu na to jak miło spędzić wolny czas urlopu lub wakacji – zrób jak Chińczyk i spędź go z Kiepskimi.

Redakcja serwisu kiepscy.org.pl oraz Forum Kiepskich życzy wszystkim użytkownikom i odwiedzającym nasze strony udanych wakacji!