Mroczna strona kamienicy

1

Na ogół w kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 panuje porządek. Spokojną atmosferę od czasu do czasu zakłócają niewinne sąsiedzkie sprzeczki, które zwykle trwają krótko. Jednak mieszkańcy kamienicy w przeszłości niejednokrotnie musieli wykazać się zimną krwią będąc świadkami tajemniczych zdarzeń.

Kiepski mózg (009)

2

Ferdynand Kiepski znajduje sposób na łatwe zarobienie pieniędzy. Adaptuje stary tapczan na trumnę, którą chce sprzedać babce Rozalii. Ta z kolei uważa, że działania zięcia są niedopuszczalne. Wkrótce bezrobotnego spotyka kara: Cała jego rodzina oraz sąsiedzi zamieniają się w groźne bestie, które pragną jego mózgu. Po jakimś czasie okazuje się, że wszystko to się Ferdkowi przyśniło…

Afera kryminalna (205)

3

Ferdka niepokoi długa nieobecność Mariana Paździocha. Twierdzi, że handlowiec został zamordowany przez swoją żonę Helenę. Kiepski ma nawet dowody na to, że winna jest Paździochowa. Wkrótce okazuje się, że Marian pracował na budowie w Niemczech, jednak wszystkie zarobione pieniądze zostały mu skradzione. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie z tego powodu sąsiadka Kiepskich morduje męża.

Pan Gałganek (335)

4

Marian Paździoch płata sąsiadom figle, jednak twierdzi, że winnym jest skarpeta nazywająca się Pan Gałganek. Biznesmen z bazaru zaczyna mieć coraz bardziej ekscentryczne pomysły. Wkrótce przebiera się za Jokera z filmu “Batman” i próbuje zamordować swoją żonę Helenę oraz sąsiadkę Mariolkę. Do zbrodni nie dochodzi jedynie z powodu szybkiej interwencji Paździochowej.