Nieoczekiwany gość w wigilijny wieczór

Pewnie wielu z Was zostawia przy wigilijnym stole jedno wolne nakrycie dla nieoczekiwanego gościa. Trafił Wam się kiedyś ktoś taki? Bo w rodzinie Kiepskich w wigilijny wieczór pojawiły się postacie, które raczej nie były planowane, by się pojawiły.

bn

W odcinku “Cicha noc”  postacie z domku dla lalek, który dostaje Mariola, ożywają. Barbie, Ken oraz Superman to z pewnością osoby, których nikt by się nie spodziewał. Czy kiedykolwiek jeszcze zagościli u kogoś na Wigilii? Trzeba również przyznać, że namieszali w życiu naszych bohaterów. Bo nie tylko złamali tradycję (przecież nawet Ferdek nie jadł kiełbasy w Wigilię 🙂 ), ale także spowodowali, że Ferdek nie wzbogacił się o 100 dolarów, a Edzio… trafił do ich świata.

bn2

W innym świątecznym odcinku – “Lolek”, dzień przed Wigilią Kiepscy oraz ich sąsiedzi postanawiają zaprosić na wspólną wieczerzę wigilijną “dzikich”, czyli bezdomnych, którzy kilkakrotnie zanieczyścili ich toaletę. Przy dobrze zastawionym rodzinno-sąsiedzkim stole, umieszczonym w korytarzu, bezdomni razem z głównymi bohaterami naszego serialu wspólnie rozpoczynają świętowanie Bożego Narodzenia. Choć tutaj goście nie są zupełnie nieoczekiwani, to jednak jeszcze na krótko przed świętami mieszkańcom kamienicy przy Ćwiartki 3 nie przyszłoby do głowy, by podobni ludzie zasiedli razem z nimi przy stole.

Oczywiście kilkakrotnie na wieczerzy wigilijnej u Kiepskich pojawiali się sąsiedzi – Arnold Boczek oraz Paździochowie, ale że niejednokrotnie spędzali oni różnorakie święta z rodziną Kiepskich, to śmiało można ich uznać za stałych bywalców takich uroczystości.

Redakcja serwisu kiepscy.org.pl życzy wszystkim Czytelnikom oraz Miłośnikom serialu “Świat według Kiepskich” zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.