Obce cywilizacje

o1

Obce istoty od zarania dziejów fascynowały ludzkość. Już starożytni filozofowie domyślali się ich istnienia. Kosmici oczywiście nie mogli ominąć pewnej kamienicy we Wrocławiu i jej mieszkańców…

Umcia Umcia (006)

o2

Z odległego kosmosu przybywa statek kosmiczny. Ląduje we Wrocławiu niedaleko kamienicy Kiepskich. Tam zapładnia Ferdka. Gdy ten wstaje zaczyna mieć nieprzyjemne halucynacje z widzeniem mieszkańców kamienicy. Dowiaduję się, że został zapłodniony przez tajemniczego przybysza z innej planety, który zwie się Umcia Umcia. Gdy Ferdek dowiaduję się o skutkach niechcianej ciąży natychmiast wzywa doktora Wiktora Wektora. Razem pokonują kosmitę

Jedenastka pana Ferdynanda (114)

o3

Edzio przynosi ogromne rachunki za prąd. Ferdek zastanawia się kto? Lub co mogło to zrobić. W nocy zastawiają pułapkę na chytrusa. Okazuję się, że złodziej jest kosmitą..
Wkrótce znajdują wspólny język…

Energetyk (166)

o4

Dwóch przedstawicieli obcej cywilizacji. Zatrzymują ich policjanci pilnujący swojego ”surowca naturalnego”. Próbują przekonać ich na podzielenie się Ferdkiem w celu zasilenia kosmosu. Policjanci się na to nie zgadzają, Ferdek zgadza się pod warunkiem dostania flaszki.

Wniebowzięci (168)

o5

Ferdek jest oburzony programem na temat UFO i czym prędzej wychodzi z mieszkania.
Razem z Waldkiem, Paździochem i Boczkiem rozmawiają ”o tym i owym”. Nagle nad ich głowami przelatuję statek kosmiczny i porywa ich ze sobą. Po kilku nieprzyjemnych sytuacjach wracają na ziemię.

UFO (307)

o6

Gdy Ferdek dopiero idzie rozprostować nogi na korytarzu spotyka swojego ”najukochańszego” Mariana Paździocha. Ferdek upomina swojego sąsiada, że korytarz nie jest miejscem na tworzenie takich wynalazków. Po pewnym czasie dowiaduje się od Mariana , że postanowił skontaktować się z cywilizacjami pozaziemskimi, Razem z Boczkiem wyruszają na Giewont. Gdy tam docierają, Marian przebiera się w specjalny strój i nawołuje kosmitów. Statek przybywa.