Politycy w “Kiepskich”

“Świat według Kiepskich” jest tak długim i bogatym w treść serialem, że poruszony w nim został chyba każdy możliwy wątek. Nie mogło zabraknąć również wątków politycznych. Wielokrotnie słyszymy w “Kiepskich” nawiązania do obecnej polityki. Są również “polityczne” odcinki. W tym zestawieniu chcemy skupić się na prawdziwych politykach, którzy pokazani byli w serialu.

1. Lech Wałęsa – odcinek Kiepski czarnowidz

Już w jednym z pierwszych odcinków “Świata według Kiepskich” widzimy jednego z polityków. Jest nim Lech Wałęsa, który przychodzi do Ferdka po przepowiednię dotyczącą zbliżających się wyborów prezydenckich.

2. Leszek Miller – odcinek Siłaczka

Na zawodach “Strong Łoman 2004” jednym z dopingujących Halinę Kiepską jest sam premier – Leszek Miller.

3. Aleksander Kwaśniewski – odcinki Andropauza, Krypta, Energetyk

W odcinku Andropauza prezydent jest jedną z ofiar rozprzestrzeniającej się w całym kraju andropauzy i jest pokazany jak wygłasza przemówienie do narodu.

W odcinku Krypta prezydent pojawia się jedynie na chwilę w wizji pogrzebu Mariana Paździocha.

W odcinku Energetyk prezydent wygłasza przemówienie w związku z wyczerpaniem się źródeł energii i wprowadzeniem stanu wyjątkowego.

4. Zyta Gilowska – odcinek Pułapka na myszy (oryginalnie Gila Zytowska)

Minister Wszystkich Finansów opowiada w studiu o sposobie na załatanie dziury budżetowej.

5. Donald Tusk – odcinek Dwa tysiące dwanaście

Premier przyjeżdża do kamienicy przy ul. Ćwiartki, by rozmawiać z Marianem Paździochem o końcu świata.

“Prawdziwi” politycy jak widać występowali w “Kiepskich” wiele razy. Były też przypadki, kiedy występowali inni, fikcyjni politycy bądź osoby przypominające konkretnych polityków, ale z tą grupą postaci jest tak jak z dziennikarzami, sportowcami czy innymi znanymi osobami – karykatura występuje często, ale rzadko konkretna osoba.