Sezon 1

Sezon1

https://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/osezonie.jpg

Sezon 1. był najdłuższym sezonem serialu. Składało się na niego aż 145 odcinków. Pierwsze trzy były odcinkami pilotażowymi. Wyemitowano je w drugiej połowie marca 1999 roku. Kolejne epizody ukazywały się od września tego samego roku aż do kwietnia roku 2003. W pierwszej części tego sezonu odcinki kręcone były w jednej z wrocławskich kamienic, następnie produkcję przeniesiono do studia. Również w tej serii wystąpiła największa liczba aktorów epizodycznych oraz różni scenarzyści, m.in. Janusz Sadza czy Robert Lewandowski.

W każdym ze 145. odcinków serii wystąpili:

– Andrzej Grabowski jako Ferdek

https://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/opinie.jpg

Ewidentnie najlepszy sezon. Co prawda najwięcej odcinków, ale w zasadzie rzadko się zdarzało by któryś nie trzymał klasy. Najlepszy odcinek rzecz jasna “Umcia umcia”- mistrzostwo świata. Zaraz dalej bym dał “Chatę wielkiego Władka”, “Kiepscy dają czadu”, “Tajemniczą historię”… Ale wtedy to była nowość, każdy odcinek coś wnosił- jednak po 150 odcinkach ciężko wymyślić coś nowego.

~Theumel

Sezon 1 i najlepszy. To to tu przecież było najwięcej śmiesznych interesów i odcinków ” mam pomysła”. Poza tym Walduś najlepszy w odcinkach tego sezonu.
Co do odcinków to dla mnie kiepscy rozpoczynają się od 3 i 4. Potem trochę słabszych odcinków (tzn nie na 10) i 13 – który uważam za najlepszy odc. Kiepskich wrzechczasów.
Najlepsze odcinki na które zabrakło skali bo dałbym 12/10 lub 11 :mrgreen: za nie : Kiepscy dają czadu, Właściciele, Chłopaki okej, Kreatura mody, Kiepski prezydent, Lato w Mieście, Pała czyli dwója, Cegła Gutenberga, Ferdosik, Margaryna Gagarina, Browar z kominem, Casino de Renta 2000, Kantry kurde, Horror Models, Polak Potrafi, Cappo Di Tutti Ferdi, Marian małpa pl, Armagiedon, Jedenastka pana Ferdynanda, Grunt to prund, Paździerzyca, Szara strefa, Tożsamość Mariana, Sponsor, Cios w nos, Przyspieszenie, Ożenek. (27 odcinków razem)
Na 10 : Kiepscy – zboczeńcy, Rekord Guinnessa, Kiepski Film, Wal magistra, Wio, Niewidzialna kanalia, W betonowym kręgu, Klątwa Tutenchama, Gość w dom – nie ma kołaczy, Perpetum mobile, Ferdynator, Pępek Świata, Kasa chorych, Chatka Wielkiego Władka, Łzy Wasyla, Kara Mustafa, Pięć minut, Betonowe pośladki, Marcysia maus, Lolek, A robić nie ma komu.
Odcinki najsłabsze :Wiara czyni cuda (na 1), Jeleń Ferdynand(na 1 bo polityczny), Złote kierpce(na 5), Umcia, umcia(na 5), Rolki, czyli total gigant(na 5), Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik!(na 6), Wzorowy obywatel(na 6)

~JaObiecujeWam

Świetny sezon, właśnie jestem po kolejnym seansie odcinków z tego okresu, który tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że jest to druga najlepsza (zaraz po moim ulubionym, piątym sezonie) seria w historii serialu. Tak naprawdę ciężko jednoznacznie sklasyfikować tak dużą ilość odcinków, niemniej jednak całość była świetna. Tym razem dwunastu odcinkom wystawiłem najwyższą ocenę i jest to zdecydowanie rekordowa ilość, zaznaczam też, że najwyższe oceny wystawiam tylko epizodom które według mnie są na najwyższym poziomie i są moimi ulubionymi, a takich w całej historii serialu jest, może dwadzieścia, trzydzieści. Bardzo dobre pomysły na scenariusze, zdarzały się odcinki wypełnione absurdalnym humorem, zdarzały się też mądre epizody, z przesłaniem. W grze aktorów widać było ten zapał, zaangażowanie i przede wszystkim zainteresowanie rolą, czego obecnie raczej nie uświadczymy, przynajmniej wśród niektórych aktorów. Na pewno genialnie grał Bartosz Żukowski, który wykreował chyba moją ulubioną postać tego sezonu, Waldka. Kolejną genialną postacią jest Babka, która w większości odcinków raczej była tłem całej fabuły (oczywiście zdarzały się epizody gdzie grała ważne role), ale zawsze jej docinki, czy dialogi z Ferdkiem były genialne. Jeśli mowa o aktorach to należy też wspomnieć o osobach odgrywających rolę epizodyczne. Ciężko skomentować każdego, bo w pierwszym sezonie zagrała sporo osób, wspomnę tylko o najlepszych. Mariusz Czajka, Krzysztof Kiersznowski i Krzysztof Dracz to moim zdaniem czołówka aktorów epizodycznych, nie tylko w tym sezonie, ale też w całym serialu. Ostatnio wspominałem o przeciętnej grze pani Basi Mularczyk, nadal uważam, że grała najsłabiej z głównej obsady, ale ogółem nie było tak źle, przynajmniej grała tutaj chyba najlepiej w stosunku do innych sezonów. Pierwszy sezon nie był pozbawiony mankamentów, ale przy takiej liczbie pozytywów ciężko brać je na poważnie, chodzi mi głównie o dziwne, absurdalne sceny jak np. odtykanie kibla przez Ferdka w odcinku “Dzień, w którym zapchał się kibel”. Zdarzały się słabsze epizody w tym sezonie, ale i tak ich ocena w stosunku do całości serialu jest powyżej przeciętnej. Podsumowując jest to rewelacyjny okres w historii serialu do którego zawsze wracam z niezwykłą ochotą, głównie przez naturalność odcinków, objawiająca się w scenografii, grze aktorskiej itp. Oczywiście tym co przyciąga mnie do tego sezonu jest również humor na najwyższym poziomie.

9/10

~StorN

https://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/ocenyodcinkow.jpg

Oceny poszczególnych odcinków można odnaleźć w rankingu odcinków serialu wykorzystując metodę sortowania rosnąco według numerów odcinków.

https://kiepscy.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/cytaty.jpg

Żebym rano się nie golił, to bym panu przy…

~Edzio, odc. “Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik”

Słuchajcie ludzie – czy zgadniecie? Co to jest: ma 2 nogi, 2 ręce, 4 kółka i ciągle skrzypi. Wiecie co to? Na pewno nie wiecie! Bo to jest moja teściowa.

~Ferdek, odc. “Spółdzielnia radiowęzeł”

Ja jestem uczciwy oszust, a nie jakiś jednoręki bandyta!

~Paździoch, odc. “Egzekucja”

Jaki czeka Cyca los?
Pełny czy też pusty trzos?
Czy na wozie czy pod wozem?
Czy przy piecu czy przy mrozie?
Co się z Cycem może stać?
Strach pomyśleć, k**** mać!

~Paździoch, odc. “Waldek tour”

Panie, dałeś się pan zniewolić tej mendzie za 2,50?

~Ferdek, odc. “…a robić nie ma komu”