Sezon 18

18s

osezonie

Sezon 18. powstał w czerwcu 2013 r., składa się na niego 13 odcinków (419-431), z czego ostatni z nich (“Królowa balu”) poświęcony był tematyce sylwestrowej. Odcinki premierowo nadawane były od września do grudnia 2013 r. W tej serii m.in. Halinka kupiła samochód, Ferdek został oskarżony o alkoholizm, a Boczek zdał maturę.

W każdym z 13. odcinków serii wystąpili:

-Andrzej Grabowski jako Ferdek
-Marzena Kipiel-Sztuka jako Halinka
-Ryszard Kotys jak Paździoch
-Dariusz Gnatowski jako Boczek
-Bartosz Żukowski jako Waldek
-Anna Ilczuk jako Jolasia

opinie

Średnia sezonu 3,92

Średnia identyczna, co sezonu 13, który w mojej ocenie był najgorszym dotychczas sezonem. Ten sezon również będzie się do takich zaliczał. Jedynym odcinkiem pozytywnie wyróżniającym się z tej całej słabizny to “Sekrety i kłamstwa”, który był naprawdę zabawny i przyjemnie się go oglądało. W tym sezonie aż 4 odcinki oceniłem na 1/10 czego nie robię aż tak często. Główną przyczyną tego sezonu jest skupienie się scenarzystów na Jolaśce, której darcie mordy, podteksty erotyczne i większa obecność niż Boczka czy chociażby Paździocha doprowadziły ten sezon do takiego drastycznie niskiego poziomu. Nie tylko ona jednak jest przyczyną tak niskiego poziomu. W odcinkach wchodzących w sklad 18 serii możemy zaobserwować liczne zapychacze (najczęściej filozofie z Badurą w greenboksie), które ani trochę nie są zabawne i najlepiej by było, gdyby odcinek był o taką scenę krótszy lub zastąpiony dłuższą czołówką. Programy w TV to również dno – kiedyś śmieszyły, teraz żenują i to okropnie. O ile w sezonie 17 można było zauważyć poprawę w pracach scenarzystów, fabule, zabawnych scenach, o tyle w 18 serii można zauważyć tylko i wyłącznie pogorszenie. Podsumowując 18 seria była okropna – tylko kilka odcinków dało się oglądać, a co najwyżej 4 były w miarę zabawne. Ponoć ma powstać 19 sezon – jeśli scenarzyści nie zastanowią się nad tym co zrobili z serialem i poziom przyszłego sezonu nie będzie dorównywał chociażby 17 serii to ja tego oglądał nie będę.

~Brady

Niestety, po nieco lepszym od poprzednich, siedemnastym sezonie, nastał czas na kolejną bardzo słabą serię. Znów mamy mnóstwo greenboxów, jedyny plus to taki, że są one w miarę niezłej jakości. Widać także kompletny brak pomysłów u scenarzystów, ciągle sięgają po stare motywy. Dodatkowo irytującymi elementami są wpychane na siłę występ Jolaśki oraz Waldka, kompletnie niepasująca muzyka Mirowskiego, za dużo filozofii i nic nie wnoszących postaci epizodycznych. Większość aktorów gra na niskim poziomie, pewnie ze względu na swój wiek nie mają już tej energii co kiedyś i są zmęczeni serialem. W tej serii tylko jeden odcinek jest godny uwagi, chociaż i tak przy epizodach w reżyserii Okiła Khamidowa wypada blado. Podsumowując, jest to bardzo słaby sezon, serial po siedemnasty sezonie, dającym jakąś nadzieję na poprawę, znów wraca do bardzo niskiego poziomu.

Średnia ocen odcinków:
3,22/10
Ogólna ocena sezonu:
2/10

~StorN

Słaby sezon, za dużo niekomediowych odcinków, Pupcińskich i słabej gry aktorskiej.
Muzyka w tym sezonie to jakaś tragedia.

Trafiły się cztery niezłe odcinki: “Pograbek” który wprowadził odrominę czarnego humoru, “Easy Rajder” który miał fajny temat i nieco oldschoolowy “Sekrety i kłamstwa” oraz “Mała matura”.

Każdy odcinek psuli Pupcińscy. A nawet te “niezłe” odcinki psuły takie rzeczy jak niewykorzystany pomysł (Easy rajder), Pupcińscy (Pograbek).

Sezon miał ogrom tragicznych odcinków: 0/10 i 1/10. Trochę jak w 13 sezonie, tylko tu było więcej dobrych, a te złe nie były aż tak złe.

Paru odcinkom (Ferdydurka, Easy rajder, Królowa balu) musiałem podwyższyć średnią trochę, bo sezon jako całość zasługuje na wyższą średnią. A tym odcinkom mogłem podwyższyć.

Wolę ten sezon niż 17, ale wyszła tu niższa średnia głównie przez ilość złych odcinków, a poza tym tam były dwa genialne odcinki, a tu co najwyżej niezłe.

ŚREDNIA: 3.50

NAJLEPSZY ODCINEK:Easy Rajder, Pograbek, Sekrety i kłamstwa
NAJGORSZY ODCINEK: Bomboni, Piętnaście minut

~Bździuch

ocenyodcinkow

Średnie odcinków na podstawie ocen użytkowników forum (na dzień 25.11.2022)

419 „Ferdydurka” – 6,17
420 „Pograbek” – 5,45
421 „Pokuć” – 4,11
422 „Mała matura” – 6,22
423 „Easy rajder” – 5,88
424 „Warszawa” – 3,9
425 „Fakty i mity” – 5,91
426 „Piętnaście minut” – 2,66
427 „Sekrety i kłamstwa” – 7,12
428 „Dzień szakala” – 4,19
429 „Bomboni” – 5,32
430 „Con amore” – 4,78
431 „Królowa balu” – 5,12

cytaty

Ciszej proszę! W kościele obowiązuje cisza!

~kościelny, odc. „Bomboni”

Dziadzisko już trzeci dzień ma gorączkę i pieprzy od rzeczy.

~Helena o Marianie, odc. „Dzień szakala”

Przed chwilą spotkałem Grzelaka na ulicy. Mówił, że pana Ferdka wywiozła karetka do Bonifratrów, podobno w stanie agonalnym.

~Paździoch, odc. „Sekrety i kłamstwa”