Sezon 19

19s

osezonie

Sezon 19. to 13 odcinków serialu (432-444). Każdy z nich został nakręcony w styczniu 2014 r., ich emisja trwała od marca do końca maja tego samego roku. Jest to szczególny sezon, bowiem 16.03.2014 r. obchodzono 15-lecie “Świata według Kiepskich”, w związku z tym gościnnie wystąpili tacy aktorzy jak Małgorzata Kożuchowska (której był poświęcony cały odcinek) oraz Piotr Grabowski. Ciekawostką też jest to, że odc. 437 pt. “Sceny z życia małżeńskiego” jest pierwszym w historii serialu, w którym nie został pokazany salon Kiepskich.

W każdym z 13. odcinków serii wystąpili:

-Andrzej Grabowski jako Ferdek
-Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
-Ryszard Kotys jako Paździoch
-Dariusz Gnatowski jako Boczek
-Bartosz Żukowski jako Waldek
-Anna Ilczuk jako Jolasia

opinie

Najgorszy sezon w historii, w każdym odcinku te same minusy czyli nudne obiadki, wpychanie na siłę Jolaśki, pierdzielenie z Badurą i Kozłowskim, greenboxy, mało Boczka i Paździocha. Najgorszy odcinek w historii według mnie to “Zagraniczniak” – jedyny (jak na razie) który oceniłem na 0. Bardzo pozytywnie w 19. sezonie wyróżnia się “Szpital przemienienia” – świetna fabuła, mało wkurzająca Jolaśka i pomysł jak za dawnych lat. Ale biorąc pod uwagę cały sezon to jest tragedia, już się boję kolejnego.

~Kiepski Widz

Najsłabszy sezon jaki widziałem w całości (nie oglądałem wszystkich odcinków z sezonów 13, 14, ale podejrzewam, że wyszłaby podobna średnia). Jolaśka bije rekordy nieznośności, podobnie jak niedorozwinięty Waldek. Halina też nie jest dużo lepsza, a jej gra aktorska woła o pomstę do nieba. Na minus też irytująca żona Kozłowskiego. Pod względem technicznym też słabo : pełno greenboxów, a muzyka w tle kompletnie niedopasowana do sitcomu. Gwiazdami tego sezonu bili jak zwykle niezawodni Paździochowie, którzy są chyba jedynym powodem dla którego oglądam te wypociny Yoki. Boczek też w kilku odcinkach był niezły, ale czasem tez irytował swoimi wiejskimi tekstami.

~pocieszacz

To jest niestety najgorszy sezon serialu. Greenboksy, nudna i wymyślana na siłę fabuła, wciskanie na siłę Jolaśki i Waldka, ucinanie i chaotyczne przejścia między scenami, zapychacze oraz wciskani na siłę “gościnni” bohaterowie typu Badura czy Kozłowski oraz liczne podteksty erotyczne sprawiły, że ta seria była naprawdę okropnie sprawa. Uratowało ją tak właściwie 5 dobrych i zabawnych odcinków. Reszty po prostu nie dało się oglądać, co widać dokładnie w moim powyższym spisie ocen. Z tego co widzę prace do 20 serii trwają i mam tylko nadzieję, że nie będzie tak tragiczna jak ta

~Brady

ocenyodcinkow

Średnie odcinków na podstawie ocen użytkowników forum (na dzień 25.11.2022)

432 „Kożuchowska” – 3,44
433 „Żarty żarciki” – 5,89
434 „Fikcyjne pulpety” – 5,28
435 „Zagraniczniak” – 2,96
436 „Nacopoco” – 4,42
437 „Sceny z życia małżeńskiego” – 6
438 „Wiem co jem” – 5,03
439 „Lśnienie” – 3,36
440 „Kopakabana” – 6,28
441 „Szpital przemienienia” – 7,65
442 „Ludzie bezdomni” – 3,81
443 „Gatunek” – 3,26
444 „Poza prawem” – 5,84

cytaty

Nie trzęś się pan jak dupa na traktorze.

~Paździoch, odc. “Gatunek”

Do szpitala se przyszłem, na wódkie i kaszankie.

~Boczek, odc. “Szpital przemienienia”

A tutaj gdzie pan siedzi, przepraszam panie Ferdku, ale tutaj byłby klozet.

~Paździoch, odc. “Kopakabana”