Sezon 20

20s

osezonie

20. sezon miał swoją premierę jesienią 2014 r. Składa się z 12. odcinków (445-456). W tym sezonie m.in. Ferdek postanowił zostać strażakiem, Helena i Halina wyjechały do Warszawy, a Paździoch kupił sobie psa. Pod względem technicznym sezon ten nie różnił się od kilku poprzednich, nadal można było zobaczyć wiele scen w greenboxie oraz częste występy postaci gościnnych.

W każdym z 12. odcinków serii wystąpili:

-Andrzej Grabowski jako Ferdek
-Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
-Ryszard Kotys jako Paździoch
-Renata Pałys jako Paździochowa
-Dariusz Gnatowski jako Boczek
-Bartosz Żukowski jako Waldek
-Anna Ilczuk jako Jolasia

opinie

Ten sezon był na równi z sezonem 19 zaś lepszy od sezonu 16,18.
Gorszy był natomiast od całej reszty.
Na plus w tym sezonie można zaliczyć mniej Jolaśki. W dodatku jest bardziej opanowana. Do tego w tym sezonie była o wiele lepsza muzyka Mirowskiego. Była weselsza i mniej przytłaczająca.
Na minus na pewno jest brak dźwięków w przejściach scen. Dla mnie to spory minus sezonu i mam nadzieje że w kolejnym już będą. Kolejnym minusem jest o wiele za duża liczba grenboxów pomimo tego że były lepszej jakości w stosunku do poprzednich sezonów. Ostatnią wadą jest stosunek Ferdka i Mariana Paździocha do Boczka. Ja rozumiem że to zwykła naiwna świnia ale nie ważne co powie to od razu wrzeszczą na niego i go poniżają. Polecam przypomnieć sobie scenę z odcinka 184 pod kiblem. Ta scena idealnie ukazuje jak bardzo pogorszył się stosunek Ferdka do Boczka. W zasadzie to tyle.

~Babka Kiepska.

Ten sezon to przede wszystkim bardzo dobre pomysły (Bolero, Kobieta za ladą, Brutal) które zostały spieprzone. Główne minusy tego sezonu to przewidywalność, w każdej scenie wiedziałem co się wydarzy. Greenboxy mi tak bardzo nie przeszkadzają ale w ostatnim odcinku było ich naprawdę zbyt wiele.. Poza tym widać że aktorom już się nie chcę, można nawet porównać odcinki z np. 13 sezonu a tego. Gra aktorska jest o wiele gorsza. To chyba sygnał żeby zakończyć ten serial.
Najgorszym odcinkiem w tym sezonie był epizod “Świece na wietrze”, ogółem mówiąc jeden z najgorszych w historii. A najlepszym był “Brutal” zwłaszcza scena w której Paździoch szukał odchodów. 😀

Średnia tego sezonu to 1.9

~Kevin Steen

Jestem z tego sezonu bardzo zadowolony. Poprawa w porównaniu do poprzednich 2 sezonów jest widoczna, a różnica między 20, a 19 sezonem wręcz ogromna. Ciekawszy był moim zdaniem koniec, niż początek sezonu. Gdyby zamienić numerami odcinek Taka piosenka z odcinkiem Świece na wietrze to można by powiedzieć, że wszystkie najciekawsze odcinki zostały na koniec. Tym co wyróżnia ten sezon od kilku poprzednich to różnica między najlepszym a najgorszym odcinkiem. Wyniosła ona zaledwie punkt, a w poprzednich (zwłaszcza 19) była dużo większa. Wszystkie odcinki tego sezonu mi się po prostu podobały. Te które dostały ocenę 10/10 były idealne i w ogóle mnie nie znudziły. Poltergeist też był by idealny, ale trochę nudny był początek, choć ze wszystkich odcinków sezonu wspominam go najmilej. Pozostałe 4 odcinki, które dostały 9/10 trochę mnie znudziły, ale na tą ocenę absolutnie zasługują. W odcinkach Okazja i Brutal mimo, że troszkę nudów, no ale za to zabawne sceny, teksty i przyjemność w czasie oglądania. Z pozostałymi odcinkami (Świece na wietrze, Głupi Piotruś) było trochę gorzej, ale miały swoją wartość. Kolejna poprawa w porównaniu do choćby poprzedniego sezonu to odcinki z oceną 10/10. W 19 sezonie takich odcinków było tylko 3, w tym natomiast jest, aż 7. Ogólnie sezon oceniam na wielki plus. Mam nadzieje, że następny sezon nie będzie taki jak 19, tylko tak dobry jak 20.

~karol piękny

ocenyodcinkow

Średnie odcinków na podstawie ocen użytkowników forum (na dzień 25.11.2022)

445 „Poltergeist” – 4,87
446 „Głupi Piotruś” – 3,9
447 „Taka piosenka” – 7,14
448 „Okazja” – 6
449 „Brutal” – 6,26
450 „Urodzeni mordercy” – 5,79
451 „Pali się moja panno” – 4,55
452 „Świece na wietrze” – 3,13
453 „Klimakterium” – 4,11
454 „Jubel” – 5,37
455 „Bolero” – 5,97
456 „Kobieta za ladą” – 5,19

cytaty

Dlaczego panu się zawsze chce wtedy, kiedy mnie się chce?

~Ferdek, odc. “Bolero”

Mój mąż jest proszę pani idiotą.

~Halinka, odc. “Pali się moja panno”

Zabiję cię, łysy karaluchu!

~Helena do Mariana, odc. “Taka piosenka”