Sezon 23

sezon23

osezonie

23. sezon “Świata według Kiepskich” to 12 odcinków (od 481 do 492) emitowanych premierowo od 2 marca do 11 maja 2016 r. w telewizji Polsat. Zmian nastąpiło niewiele, do najistotniejszych można zaliczyć nowe łóżko w sypialni Kiepskich oraz nową czcionkę, którą prezentowany jest tytuł odcinka, ponadto po jednym sezonie przerwy wróciły postacie Jolasi i Waldka Kiepskich. Ferdek pojawiał się w nowej koszulce, a Boczek z odświeżoną fryzurą. W tej serii gościem specjalnym był aktor Daniel Olbrychski, który wcielił się w postać kapitana Dzwonnika w odcinku “Moby Dick”. Szczególnym odcinkiem jest też “100 jaj”, użyto w nim bowiem głosu Babki Kiepskiej, a fabuła opierała się na liście pozostawionym przez nią dla Ferdka. Po kilku latach przerwy w odcinku “La la la” pojawił się wujek Władek. W 23. sezonie nikt z bohaterów nie oglądał żadnego programu w telewizji.

W każdym z 12. odcinków serii wystąpili:

-Andrzej Grabowski jako Ferdek
-Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
-Ryszard Kotys jako Paździoch
-Dariusz Gnatowski jako Boczek
-Renata Pałys jako Paździochowa

opinie

Sezon bardzo nierówny. Pierwszym jego minusem jest powrót Pupcińskich, którzy udowodnili swoimi występami, że są postaciami zbędnymi w serialu. Kolejnym minusem jest brak sensownych zakończeń i wpychanie na siłę Badury, który nie bawi, lecz nudzi. Jest to pierwszy od dawna sezon w którym niektóre scenariusze napisał sam Yoka (m.in. genialnego “Obserwatora”). Oglądając odcinki napisane przez samych Sobiszewskich zauważyłem, że kompletnie nie mają oni już pomysłu na serial, czego dowodem są takie gnioty jak “Tadeusz Surowy” czy też “Lalala”. Kiepsko w tej serii wypadały również greenboksy, które w niektórych odcinkach raziły swoim amatorskim wykonaniem. Mam nadzieję, że 24 seria będzie bardziej dopracowana pod względem technicznym.

Średnia sezonu: 5,6

~Brady

Średnia 5,91
Wychodzi, że to był naprawdę niezły sezon. Powiedzmy, że średnia to 6, to więcej niż za poprzednią transzę (5,37). Jak zwykle był gniot, ale był też odcinek znakomity, który spokojnie można obejrzeć więcej niż raz. Rozsądnie używano Pupcińskich, dobrze, że nie wpychano ich do każdego odcinka (choć mogło być ich jeszcze mniej). Tak jak w poprzednim sezonie zawiódł “Dinozaur” tak w tym była to “Śrubka”, to mogło być zrobione ciekawiej. Najbardziej wkurzał mnie Badura, rozumiem, że chcieli wykorzystać talent aktora, ale się z tym nie zgadzam. Nie ten czas i miejsce, nie ma w Kiepskich czasu na takie marudzenie (choć twórcy uważają, że jest 😛 ). Większość odcinków była średnia, do obejrzenia na raz, chciałbym by więcej było takich, które zapamiętamy na dłużej. Miło, że liczba śmieci spadła do jednego, ale to trochę za mało by być w pełni zadowolonym. Stała zwyżka ocen daje jednak nadzieję na 24 sezon, który będzie do przełkniecia, może teraz zrobiliby dwie perełki zamiast jednej ?

~Miguel

Średnia 3, 75. Słaby sezon, brakło dobrych tekstów, nienajlepsze greenboxy, ucięte w miejscu zakończenia.
Po odcinku ,,Dziwadło’’ spodziewałem się czegoś więcej. Może to apetyt po dobrych ostatnich trzech odcinkach 22 sezonu? ,,100 jaj’’ pozytywnie mnie zaskoczyło, zupełnie nowe pomysły i dobre wykonanie, a przede wszystkim doskonałe zakończenie. ,,Cyceron’’ to średniak, opierający się głównie na zabawnych tekstach, jednak trochę na za prostej fabule. ,,Obserwator’’, czyli odcinek na bardzo znany już temat, o korzystaniu przez Boczka z toalety Kiepskich i Paździochów. Wychodzi na to, że ten temat jeszcze się nie wyczerpał. ,,La la la’’ to prawdziwa porażka. Było co prawda przesłanie, ale nie zapominajmy, ze to przede wszystkim serial komediowy. ,,Maratończyk’’ zbyt słaby, niewykorzystany potencjał tego odcinka, słabe greenboxy. ,,Śrubka’’ miała bardzo dobry początek, ale nie utrzymała poziomu. I do tego żenujące tłuczenie talerzy. ,,Zimne nóżki’’ ratowali przodkowie Haliny i ich teksty. Mimo to odcinek niedopracowany, mogło być lepiej. ,,Diabelski młyn’’ to głównie dobry pomysł, ale niewykorzystany. Słabo wypadła Kozłowska, początek trochę nudnawy. ,,Robak’’ to niestety tylko odcinek z przebłyskami. Śmiałem się przeważnie z Boczka i jego reakcji na domniemanego robaka. Zbyt przewidywalnie. ,,Tadeusz Surowy’’, czyli kompletna porażka scenarzystów. Odcinek tak żenujący, że szkoda słów. Brak przebłysków. Ostatni odcinek strasznie zawiódł. Skupiono się głównie na ogólnej fabule, za mało na humorze.

~Jurij

ocenyodcinkow

Średnie odcinków na podstawie ocen użytkowników forum (na dzień 29.05.2020)

481 „Dziwadło” – 6,48
482 „100 jaj” – 8,21
483 „Cyceron” – 5,26
484 „Obserwator” – 8,83
485 „La la la” – 2,18
486 „Maratończyk” – 5,2
487 „Śrubka” – 5,28
488 „Zimne nóżki” – 6,09
489 „Diabelski młyn” – 8,4
490 „Robak” – 7,08
491 „Tadeusz Surowy” – 4,04
492 „Moby Dick” – 4,95

cytaty

A spróbuj pan jeszcze swoją dużą dupę posadzić na sedes, to ja osobiście poddam pana likwidacji!

~Ferdek do Boczka, odc. “Dziwadło”

Maratończyk pan pierdołka pierdnął głośno, spadł ze stołka.

~Halina, odc. “Maratończyk”

Jak za życia zła jest dusza to po śmierci też się rusza.

~Ferdek, odc. “Zimne nóżki”

Moja żona zawsze była osobą upadłą, więc upadła.

~Paździoch, odc. “Diabelski młyn”

Mówię o tym laserku, którym się pan bawi jak idiota, którym pan zresztą jest.

~Paździoch, odc. “Robak”