Sezon 27

27. sezon “Kiepskich” to 12 odcinków (529-540) emitowanych premierowo w dniach 5.09.-21.11.2018 r. w każdą środę o 20:00 w telewizji Polsat. Sezon ten jest wyjątkowy z kilku powodów: po pierwsze został wyemitowany po rocznej przerwie jako jedyny w 2018 roku, po drugie w roli reżysera zadebiutował Adek Drabiński, zastępując po niemal 10 latach Patricka Yokę, a autorami wszystkich scenariuszy są tylko 2 osoby: Aleksander i Katarzyna Sobiszewscy. W nowej serii zauważyć można mocno zmieniony wygląd, a także charakter Ferdka. Odgrywający tę rolę Andrzej Grabowski wyraźnie schudł, a grana przez niego postać stała się przyjemniejsza i nie była już tak gburowata, jak to zdarzało się we wcześniejszych seriach. Wielu fanów zauważyło także drobne zmiany w zachowaniu innych bohaterów, np. Paździochów, którzy byli spokojniejsi i mniej się kłócili. Ponadto w sezonie 27. po 4 latach powróciły dźwięki w przejściach scen, które nie były używane od odcinka 451. Warty odnotowania jest też fakt, iż w tej serii pojawił się pierwszy w historii odcinek, którego premierowa emisja zgromadziła mniej niż 1 mln widzów (średnio 868 717 widzów, Pies ogrodnika). Jeśli chodzi o oglądalność wszystkich premierowych epizodów, to była ona mniejsza niż w poprzedniej serii, więc tendencja spadkowa się utrzymała.

W każdym z 12. odcinków serii wystąpili:

-Andrzej Grabowski jako Ferdek
-Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
-Ryszard Kotys jako Paździoch
-Bartosz Żukowski jako Waldek
-Barbara Mularczyk jako Mariolka
-Anna Ilczuk jako Jolasia

Ponadto:

-Dariusz Gnatowski jako Boczek wystąpił w 10. odcinkach
-Renata Pałys jako Paździochowa wystąpiła w 11. odcinkach
-Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski wystąpił w 11. odcinkach

Średnia sezonu: 3.57

Zupełnie niepotrzebny zapychacz na kartach Kiepskiej listy sezonów.
Choć miał swoje plusy, dzięki swoim indywidualnym cechom i monotematycznymi pomysłami sezon nabrał własnego klimatu. Na plus też zmiana Ferdka i Kozłowskiej.
W każdym odcinku czegoś brakuje mimo nadmiaru niektórych rzeczy (na przykład Pupcinskich), szczególnie brakuje mi tu Paździocha i humoru.

Adek jako reżyser spisał się znakomicie, ale z pustego to i Salomon nie naleje.

Cieszę się, że ten ostatni sezon zakończono czymś tak niedorzecznie beznadziejnym jak autoironiczny “Paź Królowej”

Sezon wyróżnia się w miarę pozytywnie jak w przedziale 13-26. No, ale przyznajmy, to w żadnym razie nie jest komplement :lol: :lol:

~Bździuch

ŚREDNIA 4.25

No cóż początek zwiastował, że może będzie to lepszy sezon. Jednak im dalej w las tym gorzej. Często się zdarza, że pierwsze odcinki w sezonie są lepsze. Przypadki? Mimo wszystko jakieś tam lekkie zmiany są zauważalne. Np. lepszy wygląd i charakter Ferdka.
W tym sezonie doszedłem do wniosków, że reżyser w sumie nie jest tak ważny jak scenarzyśći – a ci robią manianę tak dużą, że aż szkoda słów.
Podstawowym minusem są braki Boczka, i w ogóle jego absurdalna ilość. Paździocha niewiele, ale jak byl to zaliczał dobre występy. Wiadomo pan Ryszard Kotys już nie wygląda jak jeszcze nawet kilka sezonów temu. Postarzał się i to mocno. :-/
W każdym czy innym razie do sezonu raczej nie będę wracał.

~Mungo Jerry

Ogólna ocena sezonu-5/10
Nie było aż tak źle. Zaczęło się naprawdę dobrze potem poziom był już mieszany. W 2 odcinkach brakowało Arnolda czego twórcom nie odpuszczę. Grabowski w lepszej formie,ogółem gra aktorska znacznie lepsza niż w ostatnich sezonach. Boczek nieco zmienił wygląd co też na plus. W tym sezonie mamy też w prawie każdym odcinku prezesa. Ja lubię tę postać nie wadzi mi. Natomiast z takich większych minusów to Pupcińscy w każdym odcinku i jeden odcinek bez fabuły. Nawet ciekawie rozwinięto związek Marioli i Kopernika.

~boczek22

Średnie odcinków na podstawie ocen użytkowników forum (na dzień 25.11.2022)

529 “Małżeństwo z rozsądku” – 6,29
530 “Pies ogrodnika” – 7,45
531 “Bankomat” – 5,54
532 “Pacynka” – 5,14
533 “Ciuciubabka” – 3,61
534 “Grzmot” – 6,72
535 “Zmiana” – 5,07
536 “Kto pierwszen ten lepszen” – 3,86
537 “Boże skrawki” – 2,5
538 “Trudno powiedzieć” – 3,57
539 “Paco Rabaco” – 3,58
540 “Paź królowej” – 3

Halinka, ale kogo to obchodzi gdzie kto sika? Wszędzie ludzie sikają.

~Ferdek, odc. “Pacynka”

Ja w ogóle jestem zadowolony, że grubas się wyprowadził, bo przynajmniej kibla nie blokuje i cebulą i czosnkiem nie śmierdzi.

~Ferdek o Boczku, odc. “Grzmot”

-Bo ja żem wcześniej się grochu najadł, nie? No i tak mnie tak wsparło…
-Panie Boczek, pan mi oszczędzi tych szczegółów.

~dialog pomiędzy Boczkiem a Haliną, odc. “Zmiana”

I nie dostaniesz Marian kolacji. Ja ci to w tej chwili wywróżam.

~Helena, odc. “Boże skrawki”

Bo ja se normalnie suweren jestem i ja se tu mogę siedzieć i pocałujta mnie wszyscy w dupę.

~Boczek, odc. “Trudno powiedzieć”