Tajemnica pustostanu

W kamienicy Kiepskich są dwa pustostany, jeden sąsiaduje z mieszkaniem Paździochów, a drugi jest naprzeciw ich mieszkania. Co ciekawe, za każdym razem w pustostanie jest co innego. Pomieszczenie to jest owiane tajemnicą.

Po raz pierwszy pustostan pojawił się w odcinku “Kiepscy zboczeńcy”.

obr1

Zza drzwi pustostanu wyglądała tajemnicza kobieta, znana z czołówki serialu. Tajemnicza kobieta nigdy więcej nie pojawiła się w serialu, nie wiemy kim była, ani jak się nazywała.

Następnie pustostan pojawił się w odcinku “Podlaska”.

podlaska_z_boczkiem

Do pustostanu wprowadziła się wtedy tytułowa Barbara Podlaska-Dżekson. Jednak nie pobyła długo sąsiadką Kiepskich, szybko została wywieziona do szpitala, bo otruła się kiełbaską od Boczka. Niestety wnętrze pustostanu nie zostało pokazane.

Następnie pustostan, tym razem drugi, pojawił się w odcinku “Eldorado”.

332

Okazało się, że znajduje się tam wielka piwnica, a w niej kolekcja ekskluzywnych starych win wartych wielką sumę pieniędzy. Pomieszczenie to było podejrzanie duże, i niemożliwe było by zmieściło się ono w kamienicy. Wzmianka o tym odkryciu, nie pojawiła się już później w żadnym odcinku.

Jak na razie po raz ostatni pustostan pojawił się w odcinku “Diabelski młyn”.

e5f74a87da743b0dd82608d134e2-1000

Wtedy to wprowadził się tam Kozłowski wraz z żoną. Symulował on chorobę, gdyż został oskarżony przez prokuraturę o defraudacje pieniędzy. Kozłowscy, podobnie jak reszta mieszkańców pustostanu, szybko się z niego wyprowadziła.

Jak widać pustostan nigdy nie był na dłużej zamieszkały, pomieszczenie to pewnie nie raz jeszcze będzie inspiracją scenarzystów dla kolejnych odcinków “Kiepskich”.