Waldemar Kiepski

waldek

Waldemar Kiepski (w tej roli Bartosz Żukowski) – syn Ferdynanda i Haliny, brat Marioli. Jest niezbyt rozgarniętym, młodym człowiekiem. Od 2011r. ma żonę Jolasię. Przed swoim wyjazdem do Ameryki brał udział w licznych interesach swojego ojca, był z nim bardzo silnie związany. Całymi dniami siedział z nim przed telewizorem z piwem w ręku.

Waldek nie należy do osób wygadanych, ani grzeszących inteligencją – wręcz przeciwnie, bardzo trudno jest mu się wysłowić, często też błędnie wymawia niektóre słowa. Największym autorytetem jest dla niego jego ojciec Ferdynand, który uczył go jak sam mówi “sztuki życia”. Waldemar nie należy też do osób wszechstronnie uzdolnionych – jego hobby to podnoszenie hantelków, ma jednak w sobie charyzmę, dzięki której w odcinku “Waldek w krainie czarów” wygrał główną nagrodę w konkursie skrzypcowym. W stosunku do innych, podobnie jak ojciec, jest chamski i złośliwy. Najbardziej lubił (wraz z Ferdkiem) dokuczać Babce, np. zamykać ją w szafie lub podkradać rentę. Podobnie, jak ojciec, nie przepada za sąsiadem Paździochem, trochę mniej za Boczkiem. W 2004r. postanowił wyjechać na emigrację do Ameryki.

Do Polski wrócił ponownie w 2011r., wraz ze swoją narzeczoną, a późniejszą żoną – Jolantą Pupcią. Po powrocie bardzo się zmienił – na początku często kłócił się ze swoim ojcem, z którym wcześniej miał bardzo dobry kontakt, oprócz tego musi być “posłuszny” swojej żonie, o którą jest bardzo zazdrosny. Po ślubie Waldek wraz z Jolasią zamieszkali w swoim mieszkaniu, a do rodziców przychodzą głównie na obiady.