Wieczna kwarantanna

W kraju szaleje pandemia i z tego powodu Halina spędza mnóstwo czasu w szpitalu. W tym czasie to Zofia przejmuje obowiązki gospodyni domowej w mieszkaniu Kiepskich. Kiedy dowiaduje się, że Ferdek nie ma zamiaru się zaszczepić, kobieta nakłada na niego kwarantannę. Mimo to Kiepski nadal jest nieufny wobec medycznych preparatów – do czasu, gdy odwiedzają go niespodziewani goście z samych Zaświatów.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Karolina Słyk, Adrian Nowakowski
Premiera w Polsat Box Go: 20.03.2023

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Bartosz Żukowski jako Waldek
Renata Pałys jako Paździochowa
Sławomir Szczęśniak jako Janusz
Andrzej Gałła jako Kozłowski
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Sebastian Stankiewicz jako Oskar
Hanna Śleszyńska jako Zofia
Krzysztof Dracz jako Stasio
Mariusz Czajka jako dubler Paździocha
Paweł Okoński jako głos Paździocha
Michał Pietrzak jako dubler Boczka
Artur Kujawa jako głos Boczka
Robert Jarociński jako Archanioł

W napisach końcowych pojawia się adnotacja, że odcinek został poświęcony pamięci Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego.

Specjalność tego odcinka to jedynie ten deepfake, reszta to typowy odcinek 30-31 sezonu. Ciekawe czy Sztuka nie mogła pojawić się na planie czy taki był faktycznie pomysł na ten odcinek. Ten szurski Ferdek też mógłby być mocniejszy, ale chociaż widać, że Nowakowski i Słyk zaglądają do Internetu. Archanioł to najciekawsza postać z całego odcinka. 5/10

~Vito_Corleone

Jeśli chcieli zrobić odcinek ku pamięci Boczka i Paździocha to było na to sto lepszych pomysłów, no ale jak zwykle się popisali. Już lepiej byłoby zrobić jakiś odcinek wspomnieniowy z fragmentami starych odcinków. Sam Boczek i Paździoch mega sztuczni i nie wyszło to zbyt dobrze. Lepiej już by było wykorzystać jakieś ich teksty i podłożyć głos niż ta modulacja. No i w sumie wyszło na to, że zstąpili oni z nieba żeby przekazać Ferdkowi, że w niebie słabe piwo i jedzenie. Żeby było śmiesznie to mogła się objawić Babka i zniechęcać Ferdka do szczepienia, bo czeka na niego z beczką bezalkoholowego :-P A tak to wyszło smutno, przygnębiająco i żenująco. 1/10

~Ferdas20

Mi tam się podobało. Foliarze będą płakać, że odcinek to reklama szczepionek, zapominając, że Kiepscy od lat poruszali aktualne problemy społeczne i polityczne. Covid to jak najbardziej adekwatny temat na odcinek nakręcony w 2021. A narzekającym na szczepionki proponuję przypomnieć, w jakich okolicznościach odeszli Kotys i Gnatowski.
Paździoch i Boczek wyszli… nieźle, po opiniach znajomych spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Tylko głosy mogli dopracować komputerowo. Miło, że Czajka powrócił jako dubler Mariana. Podobało mi się, jak sąsiedzi straszyli Ferdka niebem, a w szczególności będącym w nim bezalkoholowym piwem :P Scena u Stasia też dobra, genialne było, jak sprzedawca chciał oddać Kiepskiemu maseczkę, którą dopiero co miał założoną. Wspominanie sąsiadów na początku okej, tylko mogło być dłuższe. Powrót Archanioła też na plus. Żywi Paździochowie, naturalnie, nie zawiedli. Inne postacie ujdą, zwłaszcza, że nie było wśród nich Jolaśki.
Dałbym normalnie 7/10, ale niech już będzie z dobrego serca 8/10, zważywszy, że to prawdopodobnie ostatni nowy odcinek, jaki kiedykolwiek zobaczymy.

~Szymek_19

Tak tylko wpadliśmy do pana pożegnalnie dupę panu trochę pozawracać.

~Kozłowski

Maska na dziób!

~Stasio

Bo widzi pan, całe to ich jedzenie, wszystko, bez wyjątku smakuje tak samo. Steraryną, w mordę jeża!

~Boczek