Wielki bal

Opis_odc

W mieszkaniu Kiepskich zostaje zorganizowana zabawa sylwestrowa. Na powitanie nowego tysiąclecia przybywają pracownicy poczty, zagraniczna kapela, Krzysztof Krawczyk oraz… bohaterowie popularnego serialu.

sp

Reżyseria: Okił Khamidov
Scenariusz: Janusz Sadza, Aleksander Sobiszewski, Piotr Kalwas
Premiera telewizyjna: 31.12.1999

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Krystyna Feldman jako Babka
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Leon Niemczyk jako Nostradamus
oraz
Joanna Kurowska
Artur Barciś
Zbigniew Buczkowski
Krzysztof Krawczyk
Cezary Żak
i inni

O_odcinku

“Fajny odcinek. Początek jak Ferdek cały czas o zaproszeniu Boczka trąbił (widać, że kiedyś chłopa lubił, nie to co teraz). Potem “Sylwester nad jeziorem – 1500 złotych, Sylwester Stallone, nie, nie to nie to… Sylwester w Hotelu Markot – dwaa…” i tu nie wiem czemu jest urwane i od razu scena fajna z Paździochem co go Ferdek drzwiami od kibla trzepnął, a ten fireworki w kartonie niósł na Bal Paździochów 2000. Dobry też był Edzio listonosz z kolegami i bimbrem. Albo jak Paździoch i Ferdek nie mieli gości, a potem do Kiepskiego zaczęli się znosić. Także to jak Edzio pokazywał sikającego eskimosa było dobre i jak potem Krawczyka z Norkiem i Graczyków wyciągnęli z telewizora. A pod koniec scenka z Nostradamusem. 9/10”
~PharellMan

“Co tu dużo mówic, dla mnie odcinek po prostu genialny. Początkowa scena i plany Ferdka na sylwestra “Halinka to ty chcesz zostać w kuchni” i ciągłe wspominanie o Boczku Poźniej wojna z Paździochem i zaklejanie plakatów. Świetna również piosenka listonoszy. Dobra scena z Paździochem pod kiblem i połączenie dwóch bali. Super było wyciągnięcie Karola i Tadzika z telewizora i powitanie Ferdka “wzmocniony szampanik”. Świetne były również występy artystyczne. Taniec Nostradamusa, taniec Babki i Karola “Nie dawajcie Babce żadnych pieniędzy, ona ma forsy jak lodu” Świetne piosenki Boczka oraz Ferdka Karola i Tadka. No i zakończenie Edzia “Dla jaj panie Nostradamus dla jaj” Zasłużone 10/10”
~Ferdas20

“Sympatyczny odcinek, szczególnie pierwsza połowa. Potem może trochę za dużo piosenek, właściwie niepotrzebnych. Fajna scena na korytarzu, gdy rozmawiali ze sobą Ferdek i Marian, kiedy Nostradamus kierował rękę Jadzi w wiadomym kierunku i gdy Halinka posądziła męża o wcześniejszy toast. 7/10.”
~Lędzic

Teks

“Adie, Krzychu, adie!”
~Edzio

“Skichaj się, a nie daj się!”
~Ferdek

“Zaraz, zaraz, nie dawajcie Babce żadnych pieniędzy, przecież ona ma kasy jak lodu.”
~Ferdek