Zainteresowania przeciętnego Polaka czyli kiepskie pasje

boczek

Co może zaprzątać myśli przeciętnego Polaka w tych poniekąd trudnych czasach? Pogoń za pieniądzem? Wiązanie końca z końcem? Polityka? Możliwe…..

Może to tylko taka otoczka? Rzeczywistość bowiem wydaje się jednak bardziej kolorowa i ciekawa. Doskonałym przykładem na to są zainteresowania i działania mieszkańców wrocławskiej ulicy Ćwiartki  3/4. Chociaż to czysta fikcja można z powodzeniem założyć ,że odzwierciedla ona nasze, Polaków   hobby, niekiedy małe ( bądź duże ) dewiacje, obsesje i miłostki-jednym słowem wszystko to , co wchodzi w skład naszej codzienności.

Ferdek – domorosły wynalazca, który z niczego potrafi zrobić coś- na jego przykładzie ukazana jest polska fantazja:) Ten polot w planowaniu akcji mądrzejszych i głupszych. Jolaśka- jak Ewa Minge- szokuje fryzurą i  stylem wyjętym wprost z lumpexu oraz marketu chińskiego-widać ,że próbuje tworzyć jakieś modowe mutanty, oby coś nowego , oby dalej , niech się śmieją, byle do przodu !

Marian, filantrop? Filozof? Erosoman? Koneser sztuki, znawca muzyki poważnej ( “Bolero”), zwolennik lateksu i czapek policyjnych w sypialni.Wydawać by się mogło- wieczny poszukiwacz jakiegoś głębszego sensu. Tropiciel “tego czegoś” o wiele wznioślejszego niż gacie na bazarze. Interesuje go ludzka natura…..na ulicy Ćwiartki 3/4  jak w magicznym lesie wszystko może się zdarzyć, a polska natura odbija się w niej jak w krzywym zwierciadle.

Boczek, rzeźnik  , wrażliwy na piękno mongolskiego baletu, fotografii ( szczególnie aktów kobiecych 😛 ), zapalony znawca kapuśniaków i żurów, niczym Magda Gessler  byłby pewnie skłonny pokazać nam jak się gotuje i przeprowadzić w naszej kuchni niejedną rewolucję.

Tak analizując , dochodzę do wniosku ,że panowie jednak mają większą fantazję….. Chociaż taka Helena, możliwe ,że  zgłębia tajniki jakiegoś kontrwywiadu i dręczenia ludzi testując to wciąż na Paździochu…… Halinka…ona jest ciągle i klasycznie zaprzątnięta zarabianiem i gotowaniem.Chociaż niekiedy lubi pograć w tenisa z Paździochową. Walduś pasjonat Kożuchowskiej. Znajome? No jasne! Niejeden z nas spędza wieczory marząc o takiej np. Bożence z “Klanu” – i jest już cudowne hobby! Problemy polityczne i egzystencjalne idą wtedy na bok.

Serial Świat Według Kiepskich pokazuje nam , Polakom ,że umiemy marzyć , i że warto marzyć! Pokazuje ,że mamy ciekawe pasje , i że warto je mieć by się chociaż na trochę oderwać od szarości dnia codziennego.

Tak więc warto się pasjonować i warto marzyć……, a może kiedyś wygramy bilet na kolację z Bożenką, tak jak Walduś randkę z Kożuchowską?  😛